• XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 listopada 2017

 

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

 

Apostolat Maryjny rozpoczął Nowennę do Matki Bożej od Cudownego Medalika przed kolejną rocznicą objawienia się Maryi św. Katarzynie Laboure w Paryżu 27 listopada 1830 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w Nowennę po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

 

We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 

W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. W naszej parafii będziemy gościli przedstawicieli Wspólnoty Sychar. Celem działalności Wspólnoty jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

 

Duszpasterstwo młodzieży diecezji włocławskiej organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Modlitewne w duchu Taize do Bazylei w Szwajcarii w dniach od 27.12.2017 do 2.01.2018 dla młodzieży w wieku od 16 do 35 lat. Koszt takiego wyjazdu to 350 zł plus 60 euro. Chętnych do wyjazdów prosimy o kontakt z ks. Przemysławem.  Zapraszamy!

 

W piątek 24 listopada o godzinie 19.30 organizujemy wieczorne spotkanie modlitewne dla młodzieży pod hasłem #Czas na Jezusa. Na spotkaniu uwielbimy Boga modlitwą i śpiewem, usłyszymy świadectwo młodych zaangażowanych w życie Kościoła, pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem i wspólnie zasiądziemy do stołu przy smacznym cieście i napojach, na koniec przewidziane są niespodzianki. Jeśli pragniesz czegoś więcej i nie wystarczy Ci bierne chrześcijaństwo, serdecznie zapraszamy! Jezus czeka na Ciebie!

 

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia i szczególny dzień gromadzący chrześcijan w domach przy stole na wieczerzy wigilijnej. Charakter religijny obrzędów wieczerzy wigilijnej wzmocniony jest zwyczajem łamania się opłatkiem. Dziś w czasie Mszy św. błogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić zwyczajem naszych ojców i składać sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Opłatki będą rozniesione do wszystkich rodzin naszej parafii przez Pana Organistę Piotra Grabowskiego Plan: (od poniedziałku od ulicy Noakowskiego w stronę bloków od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 14.00 bloki od ul. Skłodowskiej). Przyjmując poświęcony opłatek wyrażamy więź ze wspólnotą parafialną. Zwracam się o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i wsparcie.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

 

Bóg Zapłać za ofiary indywidualne na kościół.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia tygodnik Idziemy.

 

W tym tygodniu odeszli do Pana : Zdzisław Kucal, Mieczysław Maciejewski, Stanisława Pietrzak, Mariusz Jakimiec. Wszystkich zmarłych Parafian i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Wszystkim naszym Parafianom, Miłym Gościom i Dobroczyńcom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej wraz z zapewnieniem o modlitwie.

 

http://niezbednik.niedziela.pl/

Parafie Włocławka:

Parafia - Ducha Świętego

Orioniści

Katedra

Parafia - św. Stanisława

Parafia - św. Józefa

Klasztor - Franciszkanie

Pocieszyciele

Fara - św. Jan

Parafia - św. Maksymiliana