ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 maja 2024 r.


1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich C i D. Od wtorku dzieci komunijne z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w ramach Białego Tygodnia.

2. Jutro zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, Matką Kościoła. Dziękując Bogu za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia naszej świątyni w 22 głosowe ORGANY PISZCZAŁKOWE, zapraszamy członków wszystkich Wspólnot Parafialnych, Kół Różańcowych, drogich parafian i gości o godz. 17.15 na uroczystość poświęcenia organów w naszym kościele przez ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, następnie odbędzie się prezentacja instrumentu, koncert i o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa. Pozostałe Msze Święte o 7.00, 9.00. Nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy Świętej o godz. 9.00.

3. 13 maja trwa w naszej parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do rodzin naszej parafii. Przyjęcie Obrazu MB odbywa się w kościele po Mszy Świętej wieczornej i następnego dnia w kościele przekazanie następnej rodzinie. Rodzina wyznaczona na dany dzień przyjmuje obraz dzień wcześniej po Mszy Świętej. Rodziny pragnące przyjąć Matkę Bożą do swojego domu prosimy o zgłoszenie i zarezerwowanie terminu nawiedzenia w zakrystii.

4. We wtorki i czwartki o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych na katechezy dla młodzieży i dorosłych. Katechezy odbywają się w bocznej kaplicy. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy Świętej na plebani.

5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. W tym dniu przypada w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach całorocznej modlitwy w poszczególnych parafiach i wspólnotach zakonnych naszej diecezji. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się w kościele. Zachęcamy wszystkich parafian o poświęcenie choćby chwili ze swego czasu na spotkanie z Jezusem. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 7.00. Modlitwa różańcowa o godz. 9.00, 11.00, 13.00 i 20.00. O 12.00 modlitwa południowa, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo majowe. Zakończenie apelem o 21.00. O prowadzenie modlitwy prosimy wspólnoty naszej parafii.

6. We wtorek, 28 maja, przypada 43. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego (1981 r.). Bł. Prymas Tysiąclecia, tak bardzo związany z naszą diecezją i naszym miastem, jest patronem Szkoły Podstawowej Nr 23 znajdującej się na terenie parafii. Wraz z uczniami i całą społecznością SP 23 w tym tygodniu w piątek 24 maja, zgromadzimy się w naszym kościele o godz. 9.00 i 10.00, aby dziękować Bogu za Jego Patronat, wstawiennictwo i przykład wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania udzieli ks. bp. Stanisław Gębicki środę 5 czerwca na Mszy Świętej o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00. Komunia Rocznicowa będzie na Mszy Świętej o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

9. W sobotę 25 maja 2024 roku w Bazylice Katedralnej na Mszy Świętej o godz. 11.00 diakoni naszego włocławskiego seminarium przyjmą święcenia Prezbiteratu. W przeddzień, w piątek 24 maja o godz. 19.00 w katedrze odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne, podczas którego będziemy prosić Boga w intencji przyszłych neoprezbiterów. Chcemy modlić się też o potrzebne łaski dla kapłanów naszej diecezji, posługujących w kraju i poza jego granicami, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Dziękujemy za każdą ofiarę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Rodzicom i grupy dzieci komunijnych dziękujemy za przygotowanie świątyni, dekoracje kwiatowe i dar ołtarza (żyrandol do bocznej kaplicy). Dzieciom Komunijnym za dar na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (686).

12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Sławomira Błaszaka. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym gościnnie na terenie naszej parafii życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

Serdecznie zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA ł RODZINY pod hasłem „ZJEDNOCZENI DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY!", który w niedzielę 9 czerwca przejdzie ulicami Włocławka.
Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 15 w par. Narodzenia NMP i Św. Jana Apostoła na ulicy Robotniczej. Po niej nastąpi radosny rodzinny przemarsz do Sanktuarium św. Józefa na Zazamczu.
W tym czasie, kiedy w naszej ojczyźnie ważą się losy nienarodzonych zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie wartości rodziny i życia ludzkiego. Pokażmy, że wiele jest osób, dla których są one ważne!
Wydarzenie honorowym patronatem objął Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Więcej szczegółów na plakacie.


Pragniemy w Sanktuarium Męczeństwa Bł. ks. Jerzego Popiełuszki kontynuować co miesiąc Nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Najbliższa Nowenna odbędzie się 16 maja o godz. 17.00. Gościem specjalnym będzie Ks. Sławomir Kostrzewa. Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, absolwent kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Rekolekcjonista, duszpasterz studentów, małżeństw i rodzin, specjalizuje się w badaniu wpływów kultury masowej na duchowość dzieci i młodzieży. Opublikował cieszącą się dużym zainteresowaniem książkę "Jak prowadzić dzieci do Boga". Regularnie pisze w "Naszym Dzienniku" oraz prowadzi własny kanał RCTV na You Tube (ponad 50 milionów wyświetleń konferencji).

 

 

 

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – to temat programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024. Celem programu duszpasterskiego jest uzmysłowienie wszystkim ochrzczonym, że każdy z nas jest także odpowiedzialnym za całą wspólnotę - tą, która jest tu i teraz, ale także tą, jaka będzie w przyszłości… „Każdy otrzymał do Boga jakieś talenty i jest zaproszony, aby je odkrył a następnie dzielił się nimi z innymi, przez co nie tylko sam się rozwija jako osoba, ale także pomaga budować wspólnotę Kościoła”. (bp Waldemar Musioł, biskup pomocniczy opolski, sekretarz Komisji Duszpasterstwa KEP). Jako wspólnota parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła, nie możemy przejść obojętnie obok zadań które wyznacza nam Bóg.

Tworzymy 6 Koło Żywego Różańca dla mężczyzn, którego patronką będzie św. Faustyna. Zachęcamy mężczyzn do odważnej i Bożej decyzji. Tak niewiele potrzeba, by korzystać z Bożych łask, jakie daje modlitwa różańcowa (do obowiązku należy odmówienie tylko jednej dziesiątki różańca w dowolnej chwili dnia i raz w miesiącu spotkanie z wymianą tajemnic. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zakładamy chór parafialny, który poprowadzi i będzie przygotowywał ks. Łukasz. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby włączyć się czynnie we wspólnotę parafii poprzez śpiew na dodatkowe spotkanie organizacyjne na plebanii w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18:00.

W naszej diecezji przeżywany Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej i Jubileusz 900-lecia Diecezji Włocławskiej. W naszej parafii pamiątką widzialną i „słyszalną” tych wydarzeń będą 22 głosowe, organy piszczałkowe, które zostały zakupione i przywiezione z parafii św. Bartłomieja w Motten z Niemiec. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy przygotowaniu chóru naszej świątyni i montaż instrumentu. Chcemy, aby organy zagrały w czasie nawiedzenia naszej parafii 5 marca. Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę w tej intencji, o Błogosławieństwo Boże, Opiekę Matki Bożej, i wstawiennictwo św. Jana Apostoła, św. Bartłomieja Apostoła, św. Cecylii w tych pracach. Wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary na ten cel i wpłacającym na konto parafialne – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać!”.

 

 

 

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA

Parafie Włocławka:

Dekanat Włocławski I

Chrystusa Króla

Najświętszego Zbawiciela

Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Św. Jana Chrzciciela

Św. Józefa

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - katedralna

Wszystkich Świętych

 

Dekanat Włocławski II

Św. Bartłomieja

Ducha Świętego

Matki Bożej Fatimskiej

Najśw. Serca Jezusowego

Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

Św. Maksymiliana

Św. Stanisława BM

 

 

PORADNIA RODZINNA Katolickie Centrum Służby Rodzinie im. św. Gianny Beretty Molla

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK