NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopada 2023 r.


 

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w drugą niedzielę adwentu od 10 grudnia. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 7.30 poświęcimy opłatki, którymi będziemy się dzielić w czasie świąt Bożego Narodzenia. Poświęcone opłatki będzie można nabyć w zakrystii po Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii parafialnej.

2. Wczoraj pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa młodzież naszej diecezji uczestniczyła we Włocławskiej Katedrze w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Ks. Biskup zawierzył młodzież Diecezji Włocławskiej wstawiennictwu bł. Carlo Acutisa. Dzisiaj relikwie bł. Carla, patrona młodzieży i internautów są obecne w naszej Parafii. Zachęcamy, aby po Mszy Świętej podejść i pomodlić się za dzieci i młodzież naszej parafii. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

3. Dzisiaj kończymy nowennę do Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik. Nabożeństwo nowennowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Z tej racji gościmy w naszej parafii Ks. Krzysztofa Łytkowskiego ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo – Dyrektora Grupy Misyjnej, który przybliża nam postać Matki Bożej objawionej w cudownym medaliku. Chętni mogą otrzymać mały upominek - Medalik z wizerunkiem Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik.

4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego na plebani.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
- w czwartek, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła, modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania do kapłańskie, zakonne i misyjne;
- w piątek dodatkowo okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 18.00. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie Służby Liturgicznej Dorosłych.
- w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Mszy Świętej spotkanie członków Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

6. W dniach 1-2 grudnia 2023 r. organizowany jest wyjazd na ogólnopolskie nocne czuwanie dla kobiet na Jasną Górę. Program spotkania wywieszony jest w gablocie i dostępny na naszych mediach społecznościowych. Koszt wyjazdu 100 zł od osoby. Wyjazd sprzed kościoła na ul. Robotniczej o godz. 16.30. Prosimy o punktualność oraz zabranie ze sobą ciepłych ubrań, napoi i prowiantu.

7. Od kilku lat nasza parafia włącza się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy już osobę, której chcemy pomóc. Jest nią Pani Helena. Można to zrobić na kilka sposobów:
a)Na facebookowym profilu naszej parafii udostępniliśmy link, w którym znajduje się opis zaadaptowanej przez nas rodziny. Są tam potrzebne artykuły, które można zakupić samemu (odzież, chemia, artykuły spożywcze), a następnie dostarczyć je do kancelarii parafialnej w terminie nieprzekraczalnym do 14 grudnia włącznie. Ważne, aby były to artykuły nowe i zgodne ze wskazaną w linku listą. https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/113214/2891?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca
b) Za dwa tygodnie, 10 grudnia, w II Niedzielę Adwentu, będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup wskazanych artykułów dla wybranej rodziny po każdej Mszy Św. W tygodniu poprzedzającym finał akcji (15-17 grudnia), z zebranych ofiar zakupimy produkty.
c) Można dokonać przelewu na wskazany numer rachunku bankowego: Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy, o/Włocławek 07955000032001007268960001 w tytule wpisując: Szlachetna Paczka 2023 w terminie nieprzekraczalnym do 14 grudnia włącznie.
d) Potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam spakować zebrane artykuły w piątek, 15 grudnia wieczorem (chętnych prosimy o zgłoszenia do Ks. Łukasza lub Ks. Przemka).

8. Tworzymy 6 Koło Żywego Różańca dla mężczyzn, którego patronką będzie św. Faustyna. Zachęcamy mężczyzn do odważnej i Bożej decyzji. Tak niewiele potrzeba, by korzystać z Bożych łask, jakie daje modlitwa różańcowa (do obowiązku należy odmówienie tylko jednej dziesiątki różańca w dowolnej chwili dnia i raz w miesiącu spotkanie z wymianą tajemnic. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik Idziemy. Możemy też nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy. (świeca mała 10 zł. świeca duża 20 zł.)

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby kościoła i naszej parafii. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Niech Bóg nam błogosławi, a naszym bliskim zmarłym otworzy bramy swego Królestwa.


Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku organizuje wykład otwarty pod tytułem „Błogosławiony Michał Kozal – próba odczytania dzisiaj”, który odbędzie się w seminaryjnej Auli bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w środę 6 grudnia o godzinie 16:00. Wykład wygłosi ks dr Antoni Poniński.

Parafia św. Maksymiliana zaprasza na kurs Alpha dla młodych dorosłych (w przedziale wiekowym 18-35 lat) który odbędzie się w salce świętego Józefa na plebanii na ulicy Zbiegniewskiej 1, we Włocławku. Kurs rozpocznie się 9 grudnia (sobota) o godzinie 19.00 i potrwa przez 8 kolejnych sobót. Kurs Alpha to seria spotkań, na których można poznać podstawy wiary chrześcijańskiej, zadać pytania i podzielić się swoimi przemyśleniami w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Jeśli chcesz dołączyć do kursu Alpha, prosimy o zgłoszenie się do koordynatora kursu, Filipa, pod numerem telefonu 662-866-806 lub adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).
Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).
Piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

 

 
 

 

 

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA

Parafie Włocławka:

Dekanat Włocławski I

Chrystusa Króla

Najświętszego Zbawiciela

Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Św. Jana Chrzciciela

Św. Józefa

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - katedralna

Wszystkich Świętych

 

Dekanat Włocławski II

Św. Bartłomieja

Ducha Świętego

Matki Bożej Fatimskiej

Najśw. Serca Jezusowego

Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

Św. Maksymiliana

Św. Stanisława BM

 

 

PORADNIA RODZINNA Katolickie Centrum Służby Rodzinie im. św. Gianny Beretty Molla

Equipes Notre-Dame

niezbednik.niedziela.pl

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

EDK